ارائه خدمات مشاوره توسعه کسب و کار و بازاریابی بین ­المللی

توسعه کسب و کار زیرمجموعه­ ای از حوزه ­های کسب و کار، تجارت و نظریه سازمانی است که هدف آن ایجاد ارزش بلندمدت برای سازمان از طریق مشتریان، بازار و ارتباطات تجاری می­ باشد و مستلزم فرآیندهایی برای توسعه و پیاده سازی فرصت­های رشد در داخل و بین سازمان­ها است. توسعه کسب و کار شامل کلیه برنامه­ ریزی ­ها، استراتژی­ها، فرآیندها و اقداماتی است که در راستای ایجاد و پیاده­ سازی فرصت­های رشد یک سازمان لازم می­ باشند. هدف از توسعه کسب و کار، خلق ارزش بلندمدت و پایدار برای کسب و کار و مشتریان آن می ­باشد.

_

در عمل، مفهوم توسعه کسب و کار، کلیه فعالیت­ های راهبردی و عملیاتی، از مرحله شکل ­گیری یک ایده تا راه­ اندازی کسب و کار جدید یا گسترش کسب و کار موجود و حرکت آن در مسیر موفقیت، درآمدزایی و ارزش­ آفرینی را در بر می ­گیرد.

_

مرکز تجاری ایران در آنتالیا ترکیه با ارائه خدمات مشاوره به شرکت­ها در زنجیره تأمین، توزیع و بازاریابی و فروش، فرآیند توسعه کسب و کار در بازارهای داخلی و خارجی شرکت­ها را تسهیل می ­نماید. برخی از خدمات مرکز تجاری در این زمینه عبارتند از :

1
ارزیابی پتانسیل بازار خدمات و محصولات شرکت­ها
2

یافتن مناسب­ترین شرکای تجاری برای محصول و خدمات شرکت­ها

3

ارائه مدل کسب و کار بین ­المللی اختصاصی برای ورود به بازار مورد نظر

مرکز تجاری ایران در ترکیه در چرخه خدمات تجاری خود، بازاریابی را به صورت یک خدمت حرفه ای ارائه می دهد. خدمات بازاریابی در دو دسته کلی بازاریابی حقیقی و دیجیتال قابل عرضه به مشتریان خواهد بود.

 در بازاریابی، ابتدا نیاز به آشنایی با بازار محصولات است، بنابراین در گام نخست محصولات قابل عرضه در بازار هدف شناسایی، دسته بندی و بهینه سازی می شوند. برای مثال بهترین کالا برای واردات ترکیه، لیست کالاهای صادراتی به ترکیه، مناطق آزاد تجاری ترکیه و کالاهای مورد نیاز تجارت با ترکیه در این برهه زمانی چیست؟ روند تغییرات به صورت بازه ای چگونه است؟ انتظار افزایش و یا کاهش در چه بخش هایی است؟ در صورت تایید نیاز به یک کالا در ترکیه، بهترین روش ارائه به چه صورت است؟ در کنار تمامی این موارد، بحث های گمرکی (مانند ترخیص کالا از گمرک ترکیه، تعرفه های گمرکی و …) و بازرگانی (موارد مختلف مربوط به صادرات و واردات، هزینه های حمل کالا به ترکیه و …) چگونه قابل اجراست؟

یکی از راه های بهبود و توسعه کسب و کار بهره مندی از خدمات توسعه بازار محصولات، معرفی محصولات جدیدالورود به بازار و یا یافتن بازار جدید برای محصولات است و این موارد از دیگر خدماتی است که در بخش بازاریابی مرکز تجاری ایران در ترکیه ارائه می شود. باید توجه شود که این خدمات، دارای فرآیند پیچیده و حساسی است که نیاز به تخصص و آشنایی کامل دارد. بنابراین بهتر است زمان و بودجه بازاریابی را در بخشی سرمایه گذاری نمود که ریسک کمتری برای کسب و کار و پیشرفت تاجرین داشته باشد.

 مرکز تجاری ایران در ترکیه، با بهره گیری از تیمی خلاق، نوآور، ایده پرداز و با استفاده از تفکر و برنامه ریزی استراتژیک سعی دارد تا مسیری هموار برای توسعه کسب و کار و بازاریابی محصولات ایجاد نموده و پیشرفت فوق العاده ای برای تجار ایرانی رقم بزند. به همین دلیل تعهد در ارائه خدمات صادقانه به مشتری از اصول اخلاقی این مرکز بوده و تمام تلاش و تمرکز خود را بر روی اجرای تعهدات خود سرمایه گذاری می نماید. در ادامه فهرستی از خدمات بازاریابی مرکز تجاری ایران در ترکیه ارائه شده است :

بنابراین در بازاریابی تخصصی مرکز تجاری ایران در ترکیه، به صورت سفارشی متقاضی می تواند خواهان بررسی و تحقیق بازار موردنظر برای محصول خاصی باشد. در برخی موارد نیاز به بسته ­بندی­های خاص متناسب با نیاز بازار می باشد که این امر نیز به مشتری اطلاع داده شده و پیشنهاد می شود تا تاجر بتواند محصول خود را به بهترین حالت و بالاترین قیمت به بازار عرضه نماید و از رقبای خود پیشی بگیرد. به علاوه پس از یافتن بازار و مشتری، تمامی موارد موردنیاز صادرات/واردات کالا به/از ترکیه توسط تیم مرکز تجاری ایران در ترکیه با بهترین کیفیت و مطابق با استانداردهای تجاری قابل اجرا است.

در کنار موارد گفته شده، با حضور در دنیای فن آور این روزها، نمی توان بر تاثیرات چشمگیر رسانه ها و فضای مجازی در بازاریابی چشم پوشید. بنابراین بازاریابی دیجیتال از طریق ارائه خدمات مدیا (شامل پیج اینستاگرام، عکاسی حرفه ای، ساخت کلیپ های تبلیغاتی و ….)  و نیز طراحی وب  سایت به مشتریان ارائه می شود؛ توضیحات این بخش به صورت کامل تر در بخش خدمات مدیا بیان شده است.