ارائه خدمات بیمه بین ­الملل

اهمیت بیمه بر کسی پوشیده نیست. سالانه افراد زیادی به دلایل مختلف به خارج از کشور سفر می کنند و هنگام بروز حادثه یا بیماری، هزینه های بسیار زیادی بابت درمان و حوادث پیش آمده (که بعضاً چندین برابر کل هزینه ی مسافرت می باشد) پرداخت می کنند. بالا بودن هزینه های درمان و جبران خسارت در سایر کشورها و هزینه ی ناچیز بیمه مسافرتی در مقابل هزینه های چند میلیونی یک مسافرت، لزوم خرید بیمه مسافرتی را بیش از پیش گوشزد می کند. زمانی که در طول سفر نیاز به کمک های درمانی احساس می­ شود، بار شخص گم می ­شود، مصدومیتی پیش می ­آید، حادثه­ای رخ می­ دهد، نیاز به مساعدت حقوقی احساس می ­گردد، مدارک فردی گم می­ شود، یا به هر دلیلی بایستی فوراً سفر خاتمه یابد و … بیمه مسافرتی به افراد کمک می کند و خسارات وارده را جبران می کند.

امروزه بسیاری از شرکت‌ها بواسطه حضور در بازارهای جهانی و نیز توسعه بازار محصولات خود، فعالیت‌های بین المللی دارند. تعداد بیشماری از آنها بازارهای خارج از کشور را به منظور پیشرفت اقتصادی و بهبود استانداردهای خود توسعه می‌دهند، محصولات خود را صادر می‌کنند، تأسیسات جدید تولید می‌کنند، دفاتر فروش و بازاریابی باز می‌کنند و مشارکت‌های بین المللی ایجاد می‌کنند. تمامی این شرکت‌ها برای انجام فعالیت‌های تجاری در خارج از کشور خود به یک قرارداد بیمه بین المللی احتیاج دارند. قراردادهای تجاری و بازرگانی از تنوع بالایی برخوردار هستند و با توجه به پیشرفت ارتباطات بین‌المللی، انواع جدیدی نیز با گذر زمان به فهرست این گونه قراردادها اضافه شده است.

 به‌طور عمده می‌توان اکثر قراردادهای تجاری بین‌المللی را در سه دسته کلی قرار داد :

اول

قراردادهای بین‌المللی خرید و فروش کالا

دوم

قراردادهای بین‌المللی حمل و نقل

سوم

قراردادهای بیمه بین‌المللی

_

از انواع بیمه های بین المللی می توان به نوع بیمه بین المللی حمل و نقل وارداتی، بیمه بین المللی حمل و نقل صادراتی، بیمه حمل و نقل دریایی، بیمه حمل و نقل زمینی، و بیمه حمل و نقل هوایی اشاره نمود.

بیمه سلامتی، بیمه محصولات و سایر بیمه های مورد نیاز در حوزه تجارت از جمله خدماتی است که مرکز تجاری ایران در ترکیه به منظور تسهیل بازرگانی و سفرهای تجاری در اختیار متقاضایان قرار می دهد. بیمه بین‌الملل بر اساس قوانین و مقرراتی است که توسط کنوانسیون‌ها و معاهده‌های مختلفی تنظیم شده است و نیاز به بررسی دقیق و تخصصی دارد. بنابراین این کار باید توسط افراد خبره و معتبر ارائه شود تا خسارت جبران ناپذیری در کسب و کار شما ایجاد نشود. در چرخه تجاری، نیاز به بیمه بین المللی همیشه وجود دارد و با سپردن این کار به متخصصین این مرکز، می ­توان با آسودگی تجارت نموده و ریسک ناشی از اشتباهات بیمه ای و خسارات جبران ناپذیر را به صفر رساند.