برگزاری نمایشگاه دائمی، فصلی و آنلاین

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی به ایران، علاوه بر گردشگری، یکی از مهمترین مقاصد تجاری ایرانیان نیز به شمار می آید. دانستن مواردی چون بهترین کالا برای صادرات ترکیه، بهترین کالا برای واردات از ترکیه، هزینه های ارسال کالا به ترکیه و یا از ترکیه، ترخیص کالا در/از ترکیه، آشنا شدن با تجار و قوانین تجارتی ترکیه، و سایر موارد مرتبط از جمله مزایای حضور در نمایشگاه دائمی ترکیه برای تجار ایرانی به حساب می آید.

به علاوه با توجه به بهره گیری از راهنمای تجارت با ترکیه توسط متخصصین مرکز تجاری ایران در ترکیه، تجار می­توانند روابط تجاری پایداری با شرکت ها و تجار ترکیه ایجاد نموده که به آن­ها در توسعه تجارت و برندسازی با راندمان بالا کمک شایانی خواهد نمود. از دیگر مزایای بهره مندی از خدمات نمایشگاهی مرکز تجاری ایران در ترکیه، علاوه بر تسهیل فرآیند تجاری، به موارد زیر می­توان اشاره نمود :

1

معرفی توانمندی ها و محصولات تجار ایرانی در ترکیه

2

برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان ترک و یا اروپایی در کشور ترکیه

3

شناخت رقبا و محصولات آن ها برای تعیین استراتژی های رقابتی

4

ارتباط با تامین کنندگان مواد خام

5

به روز رسانی دانش تخصصی

6

فرصت جذب سرمایه گذار در ترکیه

7

آشنا شدن با فرصت های سرمایه گذاری در ترکیه

8

آشنا شدن با نیازهای مشتری در کشور ترکیه و تامین کالا براساس تحقیقات بازار

9

انعقاد قراردادهای متعدد با موضوعات مختلف تجاری

غرفه های نمایشگاه در سه دسته موضوعی کلی زیر تقسیم بندی شده اند :

الف) سلامت                                                              ب) صنایع                                                 ج) دانش بنیان

تجار با مراجعه به لینک بازدید از نمایشگاه، می­توانند با طراحی نمایشگاه آشنا شده و غرفه مورد نظر خود را بر اساس موقعیت در نمایشگاه، ابعاد و یا نوع آن VIP یا معمولی، انتخاب نمایند.

طراحی و معماری این نمایشگاه به گونه ای بهینه شده است تا فضایی حرفه ای با حق انتخاب و در نظر گرفتن بودجه­ های مختلف، در اختیار تجار ایرانی قرار دهد. تجار می توانند در کنار استفاده از نمایشگاه از بازاریابی حرفه­ای، دفاتر و سالن برگزاری جلسات، توریسم بازرگانی، خدمات بازرگانی و سایر خدمات مرکز نیز بهره مند شوند. استفاده از خدمات حرفه ای و منسجم این مجموعه، به تاجرین در ایجاد شعبات تجاری و توسعه برند و محصول مورد نظر خود در بازارهای بین المللی با حداقل هزینه و حداکثر امنیت یاری می رساند.

علاوه بر تسهیلات و تجهیزات فیزیکی، این نمایشگاه خدمات دیجیتال و مجازی نیز طراحی نموده تا بهترین کارکرد را ارائه دهد. نمایشگاه مجهز به تور مجازی برای رویت محصولات متعدد شرکت ها، پخش تیزرها و کلیپ­های معرفی و تبلیغاتی و وب سایت تخصصی شرکت ها است.

اهمیت پلتفرم نمایشگاه‌ مجازی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته‌ است و کسب و کارها بالاخص در دوران همه‌گیری کرونا به دنبال بهره‌برداری از فرصت‌های دنیای مجازی یا پلتفرم نمایشگاه مجازی در توسعه بازارهای خود و دسترسی به جامعه بزرگتری از مشتریان هستند.

امتیازات اساسی نمایشگاه مجازی در مقایسه با نمایشگاه­ها و غرفه های نمایشگاهی عادی عبارت است از :

1 ـ طول عمر نامحدود : با قرار گرفتن نمايشگاه مجازی بر روي اينترنت و توزيع آن بر روي CD خلا حاصل از تعطيلي نمايشگاه تا سال بعد جبران ميگردد.

2 ـ دامنه اطلاع رساني و تبليغات نامحدود : از طريق توزيع CD و تاسيس وب سايت نمايشگاه مجازی، ميتوان در تمام سطح دنيا به بازديدکنندگان سرويس رساني نمود و بنابراين محدوديت زماني و مکاني بازديد از غرفه که صرفا محدود به يک نمايشگاه چندين روزه میباشد از ميان خواهد رفت.

3 ـ امکان به روز نمودن بسيار سريع اطلاعات : بدليل ماهيت خاص اطلاعات ديجيتالي، هرگونه تغيير و پيشرفت حاصل در کالا و خدمات و اطلاعات و تبليغات مربوطه، سريعا در نمايشگاه مجازی قابل اعمال میباشد.

4 ـ جامع بودن طيف اطلاعات مورد استفاده : با توجه به جامعيت کامپيوتر به عنوان سر دسته رسانه های الکترونيک، در توليد، انتقال و نگاهداري و نمايش اطلاعات متنوع و مولتي مديا، هيچگونه محدوديتي در نوع و گونه اطلاعاتي مورد استفاده در نمايشگاه مجازی وجود ندارد.

 

  • نمايشگاه مجازی نمايشگاه بدون تعطيلي؛ به روز؛ شبانه روزي و چند رسانه اي و چند زبانه كالا و خدمات شما میباشد.
  • نمايشگاه مجازی نمایشگاه، غرفه و کالا و خدمات درون آن را تا نمایشگاه سال بعد همچنان بر روی اینترنت و CD برپا نگاه داشته و خلا یکساله بین دو نمایشگاه را پر میکند.
  • با نمايشگاه مجازیمطمئن خواهید بود که تمام جزییات کالا و خدمات شما به بازدیدکننده منتقل خواهد شد و مضافا اینکه هزینه آن نسبت به هزینه برپایی غرفه و شرکت در نمایشگاه بسیار اندک میباشد.
  • نمايشگاه مجازی امکان به روز سازی اطلاعات کالا و خدمات شما را به صورت ثانیه ای فراهم می آورد.

موارد فوق همگی با توجه به راه اندازی سایت مرکز تجاری ایران در آنتالیا و به روزرسانی آن با فنآوری روز دنیا کاملا قابل انجام می باشد.

3 مورد مهم در رابطه با نمایشگاه مجازی وجود دارد که باید به آنها توجه داشت:

1
2

شناخت مخاطب هدف: با توجه به فعالیت شرکت در سالیان گذشته در کشور ترکیه و شناخت کامل از بازار آن کشور می توان به این نتیجه رسید که در خصوص مخاطب هدف که تجار ، بازرگانان و فعالان اقتصادی می باشد شناخت کاملی دارد ، لذا نوع فعالیت برای مجموعه و نحوه برگزاری نمایشگاه مجازی کاملا مشخص است. با ارتباط با پتروشیمی های موجود در کشور و نیاز به محصولات تولیدی آنها می توان از این ظرفیت کمال استفاده را برد و اولین موضوع محصولات پتروشیمی باشد

توجه به زیرساخت‌های موجود: در خصوص زیرساختها مساله اینترنت از مهم ترینها می باشد که این مهم فراهم شده است ، با توجه به نیاز کاربران و فعالان اقتصادی که به دنبال مشتری و یا همکار مناسب می باشند و زمانی برای دانلود شدن اجزای گرافیکی در سایت ندارند هم توجه شده و از گرافیکی استفاده شده که به سرعت دانلود می گردد.

3

تعداد غرفه داران مجازی : یکی دیگر از موارد مهم تعداد غرفه داران می باشد ، در رابطه با این موضوع با توجه به ارتباطات و موقعیت مناسب گروه در حوزه صنایع می توان تعداد غرفه داران را روز به روز افزایش دادو بستر مناسبی برای ارائه محصولات تولید داخل ایجاد کرد.