ارائه خدمات مالی، بانکی، پرداخت و صرافی آنلاین

نحوه بهره وری از این خدمات به اختصار در ادامه آورده شده است :

  • در ایران به منظور تأمین سرمایه واردات، با بانک شهر به عنوان حامی عملکرد گروه توسعه صنایع و معادن شهر (مؤسس مرکز تجاری ایران در ترکیه) تفاهمات خوبی صورت پذیرفته است. مطابق با این تفاهمات، بانک شهر پس از بررسی مدارک مربوطه، تا سقف 80 درصد  از هزینه کالای وارداتی را به صورت ارزی در اختیار مشتریان قرار می دهد. باز پرداخت این وام در مدت زمان 9 ماهه و با سود سالانه مصوب بانک مرکزی انجام خواهد شد.
  • به منظور تامین سرمایه در مشاغل تولیدی و صنعتی (به عنوان مثال به منظور وارد نمودن خط تولید)، پس از تایید مدارک مربوطه، بانک شهر طرف قرارداد با مرکز تجاری ایران در ترکیه ، 80 درصد هزینه واردات را تامین می کند. بازپرداخت این وام بر اساس قوانین بانک مربوطه، در 6 ماه و با سود سالانه مصوب بانک مرکزی انجام می پذیرد. لازم به ذکر است که زمان بازپرداخت، در صورت واجد شرایط بودن وام گیرنده، قابل تمدید می باشد.
  • در صورت نیاز به سرمایه در خارج از کشور، مرکز تجاری ایران در ترکیه با بانک های خارج از کشور نیز به تفاهماتی رسیده است. این بانک ها سرمایه مورد نیاز تاجرین را پس از تایید مدارک، به صورت ارزی (دلار/یورو) در اختیار آن­ها قرار می دهند. بازپرداخت این وام با سود 7 درصد و در مدت زمان یکساله خواهد بود.


در صورت داشتن محصول قابل صادرات، تاجرین می توانند با مرکز تجاری ایران در ترکیه توافق نامه ای منعقد نموده که براساس آن مرکز تجاری ایران در ترکیه سرمایه موردنیاز آن­ها را برای صادرات تامین نموده و فرآیند آن را بطور کامل بر عهده بگیرد. در این صورت مرکز تجاری ایران در ترکیه با ارائه خدمات ویژه به تاجرین کمک می کند، تا محصولات خود را بدون ریسک به کشور هدف ارسال نموده و به فروش برسانند.

همچنین بانک شهر می­ تواند به عنوان بازوی مالی و بانکی در ترکیه نسبت به انجام امور انتقال ارز، صرافی آنلاین و سایر خدمات مالی و بانکی عمل نموده و به تجار ایرانی در ترکیه خدمات قابل قبولی را ارائه دهد.

در نهایت اگر تجار ایرانی، ایده خلاقانه و یا توانمندی قابل توجهی به منظور توسعه تجارت و یا شروع آن داشته باشند، مرکز نوآوری و خانه خلاق گروه توسعه صنایع و معادن شهر به بررسی آن می پردازد. در صورت تایید شدن طرح توسط متخصصین، پس از طی شدن مراحل مختلف و به بلوغ رسیدن ایده، در کنار تمامی گام های موردنیاز که از طریق پکیج های مختلف خدماتی در اختیار متقاضی قرار داده  می شود، تامین سرمایه جهت راه اندازی کسب و کار موردنظر و یا توسعه اقتصادی توسط این مرکز قابل اجرا است. بنابراین اگر تاجری قصد تجارت با ترکیه و یا قصد سرمایه گذاری در ترکیه را داردد، مرکز تجاری ایران در ترکیه آماده ارائه خدمت در این بخش است.

یکی دیگر از خدمات ارائه شده در این مرکز، انجام خدمات پرداخت و بهره ­گیری از صرافی آنلاین به کمک امکانات بانک شهر برای تاجرین می ­باشد که شرکت سیتی اینترنشنال گروپ به عنوان بازوی عملکردی این مرکز، کلیه خدمات مالی بانکی را پشتیبانی می­ نماید.

ارائه خدمات ثبت شرکت

مرکز تجاری ایران، کلیه خدمات ثبت شرکت جهت تسهیل در حضور بازرگانان ایرانی در ترکیه را فراهم می­ سازد.

ارائه خدمات بیمه بین ­الملل

اهمیت بیمه بر کسی پوشیده نیست. سالانه افراد زیادی به دلایل مختلف به خارج از کشور سفر می کنند و هنگام بروز حادثه یا بیماری، هزینه های بسیار زیادی بابت درمان و حوادث پیش آمده (که بعضاً چندین برابر کل هزینه ی مسافرت می باشد) پرداخت می کنند. بالا بودن هزینه های درمان و جبران خسارت در سایر کشورها و هزینه ی ناچیز بیمه مسافرتی در مقابل هزینه های چند میلیونی یک مسافرت، لزوم خرید بیمه مسافرتی را بیش از پیش گوشزد می کند. زمانی که در طول سفر نیاز به کمک های درمانی احساس می­ شود، بار شخص گم می ­شود، مصدومیتی پیش می ­آید، حادثه­ای رخ می­ دهد، نیاز به مساعدت حقوقی احساس می ­گردد، مدارک فردی گم می­ شود، یا به هر دلیلی بایستی فوراً سفر خاتمه یابد و … بیمه مسافرتی به افراد کمک می کند و خسارات وارده را جبران می کند.

امروزه بسیاری از شرکت‌ها بواسطه حضور در بازارهای جهانی و نیز توسعه بازار محصولات خود، فعالیت‌های بین المللی دارند. تعداد بیشماری از آنها بازارهای خارج از کشور را به منظور پیشرفت اقتصادی و بهبود استانداردهای خود توسعه می‌دهند، محصولات خود را صادر می‌کنند، تأسیسات جدید تولید می‌کنند، دفاتر فروش و بازاریابی باز می‌کنند و مشارکت‌های بین المللی ایجاد می‌کنند. تمامی این شرکت‌ها برای انجام فعالیت‌های تجاری در خارج از کشور خود به یک قرارداد بیمه بین المللی احتیاج دارند. قراردادهای تجاری و بازرگانی از تنوع بالایی برخوردار هستند و با توجه به پیشرفت ارتباطات بین‌المللی، انواع جدیدی نیز با گذر زمان به فهرست این گونه قراردادها اضافه شده است. به‌طور عمده می‌توان اکثر قراردادهای تجاری بین‌المللی را در سه دسته کلی قرار داد :

دسته اول ) قراردادهای بین‌المللی خرید و فروش کالا

دسته دوم ) قراردادهای بین‌المللی حمل و نقل

دسته سوم ) قراردادهای بیمه بین‌المللی

از انواع بیمه های بین المللی می توان به نوع بیمه بین المللی حمل و نقل وارداتی، بیمه بین المللی حمل و نقل صادراتی، بیمه حمل و نقل دریایی، بیمه حمل و نقل زمینی، و بیمه حمل و نقل هوایی اشاره نمود.

بیمه سلامتی، بیمه محصولات و سایر بیمه های مورد نیاز در حوزه تجارت از جمله خدماتی است که مرکز تجاری ایران در ترکیه به منظور تسهیل بازرگانی و سفرهای تجاری در اختیار متقاضایان قرار می دهد. بیمه بین‌الملل بر اساس قوانین و مقرراتی است که توسط کنوانسیون‌ها و معاهده‌های مختلفی تنظیم شده است و نیاز به بررسی دقیق و تخصصی دارد. بنابراین این کار باید توسط افراد خبره و معتبر ارائه شود تا خسارت جبران ناپذیری در کسب و کار شما ایجاد نشود. در چرخه تجاری، نیاز به بیمه بین المللی همیشه وجود دارد و با سپردن این کار به متخصصین این مرکز، می ­توان با آسودگی تجارت نموده و ریسک ناشی از اشتباهات بیمه ای و خسارات جبران ناپذیر را به صفر رساند.